• SÖZCÜK KORSANI 6. BASKIYA YENİ KAPAK TASARIMIYLA GİRDİ

  Aşkın Güngör'ün sevilen kahramanı Dedektif Bol Bel'in ilk serüveni olan Sözcük Korsanı 6. baskıya yeni kapak tasarımıyla girdi.

   

 • "KAHRAMAN KORKAK BABAM"IN DEVAM KİTABI "SALDIRGAN MASUM ANNEM" YAZILIYOR

  Aşkın Güngör'ün fantastik veya bilim kurgu olmayan ilk çocuk kitabı olma özelliği de taşıyan Kahraman Korkak Babam Türkiye'nin köklü yayınevlerinden biri tarafından yayınlanmak üzere kabul edildi. Aynı kahramanların bir başka serüveni olan Saldırgan Masum Annem'in yazımı devam ediyor.

 • DEDEKTİF BOL BEL'İN 3. KİTABI YAYINLANDI

  Gizemli Şeyler Dedektifi Bol Bel'in merakla beklenen 3. kitabı Pamuk Bol Bel ve Yedi Cüce yayınlandı. Mavisel Yener editörlüğünde, ressam Gökçe Akgül'ün çizgileriyle can bulan Pamuk Bol Bel ve Yedi Cüce ile ilgili ayrıntılı bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

   

 • FABİSAD 2015 ALMANAK YAYINLANDI

  Galip Dursun ile Özgün Muti'nin editörlüğünü üstlendiği 2015 Fabisad Alamanak ücretsiz e-kitap olarak yayınlandı. Fabisad.com adresindeki web sitesinde kitap şu şekilde tanıtılıyor:

   

  Türkiye’de fantastik, bilimkurgu ve korku dallarında eserler veren sanatçıların yapıtlarından oluşan bir seçkiyle karşınızdayız.

   

  Edebiyat başta olmak üzere sanatın her dalında hayal gücünü yükseltmeyi amaçlayan Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) olarak ilkini hazırladığımız “FABİSAD Almanak 2015”’i, yeni yıl hediyesi olarak sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

   

  FABİSAD’ın panoraması niteliğindeki bu seçki, dernek üyesi yazar ve çizerlerin fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde öykü, deneme, makale ve çizimlerinden oluşuyor. Almanakta yer alan öykü ve makalelerin bazıları daha önce çeşitli yerlerde yayımlanmış eserlerken diğerleri ilk defa bu seçkide okur karşısına çıkıyor.

   

  Öykülerin büyük çoğunluğunun konusuna, işlenişine, anlatısına baktığımızda, son birkaç yıldır yaşananların düş dünyamıza etkilerini görmek mümkün. Almanak bir yandan da bu tezahürü kayıt altına aldığı için özel. Bu derlemeye aldığımız eserler “gerçekliği yansıtan ve anlatan” tarafları ile Almanak kelimesinin hakkını veriyor.

   

  Hayli zengin, yeri geldiğinde içinde bulunduğumuz zamanı işaret eden, yeri geldiğinde öteki zaman ve mekânları anlatan rengârenk ve dopdolu bir içeriğe sahip, hemen herkese hitap eden bir hikaye var.

   

  Bu yıl bir ilk olması nedeniyle de özel bir öneme sahip olan FABİSAD Almanak, FABİSAD’ın gelecek yıllarda da gelenek haline getirmeyi planladığı bir çalışma. Bu seçkinin bir diğer özelliği de e-kitap olarak, ücretsiz yayımlanmış olması. Okurların FABİSAD üyelerinin eserlerine, ilk elden ve ücretsiz olarak ulaşmasını sağlamak amacıyla Fabisad Almanak 2015′i dijital platformda yayımlamayı tercih ettik. Bu sayede okurla eser arasındaki dağıtım, satış gibi piyasa gerçeklerini teğet geçerek sizlere doğrudan ulaşmayı ve okuma keyfini en üst seviyede sunmayı amaçlıyoruz.

   

  Daha özgür, daha üretken, daha mutlu bir yeni yıl diliyoruz.

   

  2016, hayal kurmaktan, hayalinizi anlatmaktan hiç korkmayacağınız, hiç bıkmayacağınız bir yıl olsun.

   

  Ne de olsa, “Hayal kurmak özgürleştirir!”

   

  Keyifli okumalar.

   

  Epub formatında indirmek için buraya, Pdf formatında indirmek için buraya, Mobi formatında indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 • MESİH'İN KLONU 3. BASKIYA HAZIRLANIYOR

  Aşkın Güngör'ün ilgi gören kitaplarından "Mesih'in Klonu" İnkılap tarafından 2007'de gerçekleştirilen ilk baskısı ile Postiga tarafından 2012'de yapılan 2. baskısı sonrası yeni bir yayınevi tarafından 3. baskı için hazırlanıyor.

   

  Bilindiği üzere yazar ilk baskıdan sonra kurguda radikal değişiklikler yapmış, 2. baskının farklı bir okuma deneyimi yaratmasını sağlamıştı. Üçüncü baskıda böyle bir değişim olmayacak ve kitap 2. baskıda aldığı kurgusal sırayla yayınlanacak.

   

  "Mesih'in Klonu" hakkında ayrıntılı bilgi almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

   

 • BİSİKLET ÖYKÜLERİ YAYINLANDI

  Aydın İleri tarafından hazırlanan, Aşkın Güngör'ün "Bir Düşün Sırtına Binmek" öyküsüyle katkı sağladığı 72 yazarlı "Bisiklet Öyküleri" kitabı Yitik Ülke tarafından yayınlandı.

   

  Kitapla ilgili bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 • DEDEKTİF BOL BEL'İN 4. KİTABININ YAZIMI DEVAM EDİYOR

  Aşkın Güngör'ün en beğenilen kitapları arasında ön sırada yer alan Dedektif Bol Bel'in 4. serüveni "Şeytancık'a Karşı"nın yazımı devam ediyor.

   

  Bu serüvende de inanılmaz olayların üstesinden gelecek olan Bol Bel, ayrıca 3. kitapta ortaya çıkan birtakım sorunların çözümüne de ulaşacak.

   

 • YENİ BİR KAHRAMANA HAZIR OLUN!

  Aşkın Güngör, Bol Bel'inine benzer olağanüstü bir dünyada yaşayan ama ondan çok daha karanlık meselelerle ilgilenmek zorunda kalan sıra dışı bir canavar avcısının hem mizahi hem de korku dolu serüvenlerini yazmaya başladı. Birkaç kitaptan oluşacak bu yeni seride her serüven birbirinden bağımsız olacak. Yazımı Bol Bel kitaplarıyla eş zamanlı sürdüğünden bu yeni kahramanın ne zaman okurla buluşacağı henüz belirsiz.

^ YUKARI GİT

istatistikleri görün