Üfleyerek kalktım. Anneannemden doğru düzgün bir yanıt alamayacağım açıktı. Anneme de başvuramazdım. Neden böyle bir şey sorduğumu merak eder, bin tane soruyu peş peşe sıralar, beni canımdan bezdirirdi. Ona videodan söz etmek istemiyordum. İzleyip de babamın ne kadar korkak olduğunu görürse ondan boşanmak falan isteyebilirdi. Eh, korkak da olsa bir babanın olması hiç olmamasından iyidir. Yani... herhalde öyledir.

KIVIRCIK İLE ÇALI KİTAPLARI

Kıvırcık, Çalı, huysuz anneanneleri, korkaklığı dilden dile yayılan babaları, saldırganlığıyla gazetelere haber olan anneleri, arkadaşları Şapşik, Sırık, Fırfır, Dombili, Mıymıy, Ruru, Dilcoz ve daha nicesi...

Tüm bu kişilerle ve birkaç da kötü adamla tanışacağınız Kıvırcık ile Çalı kitaplarından ilki Kahraman Korkak Babam adını taşıyor ve iki kardeş çözmek zorunda kalacakları ilk ciddi sorunla yüzleşiyor: babalarının korkaklığı.

Kıvırcık ile Çalı'nın ilkinden de zorlu başka bir olayın üstesinden gelmeleri gereken ikinci kitabın ismi Saldırgan Masum Annem. İki kardeşe bu kez arkadaşları da yardım ediyor ama başlarından epeyce tehlikeli şeyler geçtiğini de söylemek gerek.

Serinin üçüncü ve son kitabı Sarsak Tırsak Ailem adını taşıyor. Yine yanlış anlaşılmalar, didişmeler, kaçıp kovalamacalar ve içinden çıkılması çok ama çok güç bir tuzak var bu kitapta. Üstelik kötü adamların sayısı da arttıkça artıyor.

istatistikleri görün