FABİSAD dernek üyesi yazar ve çizerlerin fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde öykü, deneme, makale ve çizimlerinden oluşan, Galip Dursun ile Özgün Muti'nin editörlüğünü üstlendiği 2015 Fabisad Almanak Entropol Kitap tarafından dijital ortamda ücretsiz olarak yayınlandı.

 

Aşkın Güngör'ün de Uygulama: Sen adlı öyküsüyle yer aldığı kitabı aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

 

Epub formatında indirmek için buraya, Pdf formatında indirmek için buraya, Mobi formatında indirmek için buraya tıklayınız.

 

Yayın yılı: Aralık 2015

Bisiklet Öyküleri, Aşkın Güngör'ün de Bir Düşün Sırtına Binmek adlı öyküsüyle yer aldığı, Aydın İleri tarafından hazırlanan 72 yazarlı bir kitap.

 

Kitapta Aşkın Güngör'den başka, Aydın Ilgaz, Aydın İleri, Ayla Çınaroğlu, Aysel Korkut, Aytaç Kayadevir, Can Dündar, Çağlayan Çevik, Fatih Erdoğan, Gülsüm Cengiz, Hikmet Temel Akarsu, Hüsnan Şeker, Kadir Aydemir, Miyase Sertbarut, Nemika Tuğcu, Nilay Yılmaz, Refik Durbaş, Sunay Akın, Ümit Kireççi, Yıldıray Karakiya, Yunus Bekir Yurdakul ve daha onlarca yazarın bisiklet öyküleri yer alıyor.

 

Yayın yılı: Kasım 2015

6 Üstü Hikâye Aşkın Güngör'ün de Tanrıların Zamanı adlı bilim kurgu öyküsüyle yer aldığı, 6 yazarın aynı giriş paragrafından yola çıkarak kaleme aldığı 6 farklı öyküyü barındıran sıra dışı bir kitap. Aynı sözcüklerin her yazarda yarattığı esini, öykülerin kendi yatağını bularak akışını, dahası her yiğidin yoğurt yeyişindeki farkları görebileceğiniz bir proje de aynı zamanda.

 

Projenin yaratıcısı Şebnem Pişkin. Onun yazdığı ilk paragrafı kendince yorumlayıp özgün hikâyesini oluşturan diğer yazarlarsa şöyle sıralanıyor: Mustafa Samsunlu, Mehmet Mollaosmanoğlu, Ümit İhsan, Ece Özbaş Korkmaz, Aşkın Güngör, Şebnem Pişkin.

 

Kitabın kapak tasarımı da Aşkın Güngör'e ait.

 

Yayın yılı: Kasım 2012

Halil Gökhan tarafından hazırlanan, Aşkın Güngör dâhil 40 yazarın “nasıl” yazdığını anlattığı "Nasıl Yazıyorlar?" adlı sıra dışı kitap Yazıyor Yayınları’nca okura sunuldu.

 

Kitapta diğer onlarca yazar gibi Aşkın Güngör de yazma dinamiklerini okurla paylaşıyor.

 

Yayın yılı: Kasım 2012

Türk çocuk ve gençlik edebiyatının saygın isimlerinin ilk aşk öykülerinden oluşan antoloji.

 

"22 Yazardan 22 İlk Aşk Öyküsü" etiketiyle yayınlanan kitapta Aşkın Güngör'ün Orman Gözlü Kızla Cam Yürekli Çocuk adlı öyküsü bulunuyor.

 

Yayın yılı: Nisan 2009

Fundacion Tres Culturas’ın sponsorluğunda İspanya’da İspanyolca olarak yayınlanan ve dünyanın farklı ülkelerinden pek çok yazarın yer aldığı Ishbiliya-Con 2007 (Hispacon) adlı Bilimkurgu ve Fantastik Öykü Antolojisi’nde, Aşkın Güngör Çarkıfelek (La Rueda Del Destino) adlı öyküsüyle Türkiye’yi temsil eden tek yazar olarak yer aldı.

 

Fundacion Tres Culturas’ın proje koordinatörlerinden Dario Marimon Garcia’nın yürüttüğü proje sonucu hayat bulan eserde İspanya’dan Felipe Mayoral Garcia ile Victor Ancher; Arjantin’den Sergio Gaut Vel Hartman; İsrail’den Guy Hasson ile Lavie Tidhar; Suriye’den Taleb Omran; Mısır’dan Mohammed Ashyr; Fas’tan Abdusalaam Al Baqqali; Libya’dan Abdulhakeem Ameer Al Tawil; Hindistan’dan Samet Basu projede öyküleriyle yer alan diğer isimler oldu.

 

Yayın yılı: Eylül 2007

Bilimkurgu Öyküleri, Aşkın Güngör'ün Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Dergisi 2004 Bilimkurgu Öykü Yarışması’nda birincilik ödülü alan Sevgilim Dans Edelim mi? adlı öyküsünün de yer aldığı karma bir öyküler kitabı.

 

Remzi Kitabevi tarafından yayımlanan eserde, Beyazıt H. Akman, Mehmet Emin Arı, Rafet Arslan, Hüseyin Tuğrul Atasoy, H. Mükremin Barut, Akın Başal, Özcan Güler, Müfit Özdeş, Ümit Yaşar Özkan, Serdar Hamdi Semiz, Levent H. Şenyürek, Lami Tiryaki, Şükran Tunç ve Ömer Serkan Turan’ın da birer öyküsü yer alıyor.

 

Yayın yılı: Şubat 2005

Türk Bilimkurgu Öyküleri, Aşkın Güngör'ün Gökkuşağı Uzayı adlı öyküsüyle yer aldığı karma bir öyküler kitabı.

 

Özlem Alpin editörlüğünde İM Yayın Tasarım kitapları arasında çıkan ve "Öncü Türk Bilimkurgu Yazarlarından Öyküler" alt başlığını taşıyan eserde, Refik Halit Karay, Coşkun Hepyonar, Özlem Alpin, İmren Mutlu, Ayşegül Engin, Cüneyt Uçman, Eren Sezen, Gurur Ası, Ömer Nayır, Cüneyt Gültakın, Bülent Kayran ve Aşkın Güngör’ün birer öyküsü yer alıyor.

 

Yayın yılı: Kasım 2003

^ YUKARI GİT

istatistikleri görün