CİNNET GEÇİREN ANNEMİZ “İNTERNET FENOMENİ” OLUR MU? / BİLGİ YAYINEVİ BLOG

Her çocuk annesini deli gibi sever ama onun delirmesini elbette istemez. Resimli, neşeli, serüven dolu bir çocuk romanı.

Allah’ım bu ailenin, internette ne bitmeyen çilesi varmış! Kahramanlarımız Kıvırcık ve ablası Çalı, “Kahraman Korkak Baba“larından sonra bu sefer de internette gördükleri annelerine ait haber ve görüntülerle şoka girer. Arkadaşları Şapşik, elinde tableti onlara çıkagelmiş, acı gerçek bir anda gözlerinin önüne serilivermiştir: “GAYRIMENKUL DANIŞMANI KADIN CİNNET GEÇİRDİ.”

Bir bankanın güvenlik kamerası görüntülerini izlerken az kalsın hepsi de küçük dilini yutacaktır. Bu kadın gerçekten anneleri olabilir miydi? Neler oluyordu ki böyle? Emlak danışmanı anneleri, bankada karşılıklı konuştuğu yaşlı bir hanımefendinin karşısında tuhaf tuhaf hareketler yapıyor, sonra yaşlı kadının suratına patlatıyor, kadın sırtüstü düşünce de üstüne atlıyordu!  Görüntü burada kesilmişti.

İşler, ÇALI’nın Saçları Gibi “ARAP SAÇI”na Dönüyor!    

Kıvırcık ile Çalı’nın babaları eve geç gelir. Arkadaşları Şapşik, Sırık ile Fırfır’la birlikte, neler olup bittiğini babalarından öğrenmeye çalışan çocukların kafası iyice karışır. Babalarının söylediklerine göre; anneleri bankada eşek arıları gördüğünü, onları kovalamaya çalışırken böyle bir kaza yaşandığını anlatmış. İşin kötü yanı, bu kargaşa sırasında köklü bir holdingin patronu olan yaşlı kadının çantası bir tarafa savrulmuş, içindeki aile yadigârı pahalı gerdanlık da ortadan kaybolmuş… Yaşlı hanım, babalarıyla avukatı aracılığı ile görüşmüş, anneleri karakoldaymış…

Mış mış da mış mış.

Bizim Takım İş Başında

Görüntüleri dikkatlice izleyen, durdurup geriye alan, tekrar tekrar bakan çocuklar, görüntülerde “eşek arısı” filan göremez. Bu işin içinde bir iş vardır, ama ne? Planlar devreye girer!

Holding Patronu “SEVGİYE ÇOKMUHTAÇ” Hanımefendiyi Ziyaret

Çocuklar hınzır bir planla yola çıkar. Okul gazetesi için röportaj yapma bahanesiyle bir randevu koparıp Sevgiye Hanım’ın holding binasındaki odasına kabul edilirler. Sohbet güzel gider. Olay hakkında çaktırmadan bilgi almaya çalışırlarken Çalı, annesini hırsızlıkla suçlayan bu kadına daha fazla dayanamaz, isyan eder. Emlak danışmanının, kendi anneleri olduğunu Sevgiye Hanım’a açık edince de kovulurlar.

Bundan sonrası, dedektiflik romanlarını aratmayacak cinsten heyecanlı, polisiye bir hal alacaktır.

Çocuklar gerçek suçlulara adım adım yaklaşır!

Kayıp Gerdanlık Meselesi ve Güvenlikçi HIDRELLEZ ile Nefes Kesen Kovalamaca

Kıvırcık ve arkadaşları, bilgi almaya çalıştıkları bankanın güvenlik görevlisi Hıdrellez’in hışmına uğrar. Annelerinin suçsuzluğunu kanıtlayacak görüntüleri elde eden Kıvırcık ile Hıdrellez arasında sokak sokak, amansız bir kovalamaca yaşanacaktır!

Anneannem HAYALET mi, Yoksa ZOMBİ mi Oldu?  

Kızının başına gelenlere dayanamayıp rahatsızlanan anneannelerinin, hastaneye kaldırıldığını öğrenen Kıvırcık çok üzülür. Telefonla kendisini arayan Çalı’nın “anneannemi kaybettik” sözlerini yanlış anlayarak onun öldüğünü sanıp kahrolur. Oysa anneannesi hastaneden kaçmıştır. Holdingin önünde onunla yolları kesişir ve  gözlerine inanamaz.

N’olur Adalet Yerini Bulsun Artık

Ailece perişan olan Kıvırcık, arkadaşlarıyla birlikte annesini kurtarabilecek mi? Her şeyden önemlisi, işin aslı astarı nedir? Şu eşek arıları da nereden çıkmıştır? Gerçek suçlular kimdir, necidir? İşte heyecan dolu bir macera daha!

“Saldırgan Masum Annem” soluk soluğa okunacak, serüvenlerle dolu bir çocuk romanı. Aşkın Güngör yazdı. Berk Öztürk resimledi. Mizah yüklü, kurgusu başarılı, çizgileri çok sevimli. Yepyeni deyim, atasözü ve sözcükleri çocuklara kazandırmak için özen gösterilmiş.

Arkadaşlık, kardeşlik ilişkileri, aile dayanışması, dilimizi doğru konuşup kullanma, gerçek dünyanın tehlikeleri, sosyal medyanın gücü ve yanıltıcı yönleri, teknolojik buluşların kötü yönde kullanılabilir olduğu… Roman, çocuklara pek çok konuda doğru mesajlar veriyor. Doğal  ve akıcı anlatımı, gülümseten hınzırlıkları ile her çocuğun severek okuyacağı bir kitap.

KAYNAK: Bilgi Yayınevi

Bir Cevap Yazın