20.3 C
İSTANBUL
17 Ekim 2018, Çarşamba

BEN BİR KEDİYİM

Ben Bir Kediyim yayımlanan ilk şiir kitabım. Aslında yayımlanan ilk kitabım bir yandan da.

1993 yılının Aralık ayında Alfa Basım Yayın tarafından 1. 000 adet olarak basıldı.

İçinde 74 adet şiir yer alıyor.

Arka kapak fotoğrafı kızkardeşim Belgin Güngör tarafından çekilen ve kapak tasarımı da bendenize ait olan Ben Bir Kediyim şu an piyasada bulunmuyor.

BEN BİR KEDİYİM

Ne yanıma yaklaşan bir sahibim var

Ne başımı okşayan bir çocuk eli

İçimde bastırılmayan bir özgürlük var

Kabul etmeyen hiçbir kuralı

     Önemsemeyen hiçbir engeli.

ARKA KAPAK

Gizemli Şeyler Dedektifi Bol Bel, Sözcük Korsanı, Doktor Otukuru’nun Işınlama Makinesi adlı kitaplarından sonra serinin üçüncü kitabı Pamuk Bol Bel Ve Yedi Cüce ile okurlarını selamlıyor.Koca göbeğini sımsıkı saran sarı gömleği, turuncu pantolonu, upuzun kırmızı kravatı, kocaman şapkasıyla Dedektif Bol Bel yeniden karşımızda. Hayal kurma ustası, özgür ruhlu, matrak Dedektif Bol Bel şaşırtıcı, gizemli bir serüvene yelken açıyor. Düşler Diyarı’nın yok olmasına engel oluyor. Kitaptaki sır dolu olayları çözebilmek için gereken Hayal Gücü Nesneleri, bu kez serinin okurları tarafından belirlendi.Yeryüzünün en sıra dışı dedektifi Bol Bel, fantastik edebiyatımızın prensi Aşkın Güngör’ün kaleminden gülümsüyor.

KÜNYE

Kitap Adı: Ben Bir KediyimBasım Yılı: Eylül 1993Türü: ŞiirSayfa Sayısı: 96Kapak: Aşkın Güngör – Hakan CanYayıncı: Alfa Basım Yayın

KİTAPTAN BİR ŞİİR

Çaresizlik Denizi

Oradasın, biliyorum!Görünmüyorsun ama oradasın.Nefesini duyuyorum.Ha şimdi tutacağım sıcak bedenini.Uzanıyorum.Karanlığın soğuğu batıyor parmak uçlarıma.İnadına karanlığı yokluyorum.Bulamıyorum.Ama oradasın, biliyorum!Sensin, biliyorum!Sıcaklığın usulca yanaşıyor hoyrat avuçlarıma.Bir adım ötemde olmadığına inanamıyorum.Bir mum yakıyorum.Üfleyerek söndürüyor biri.Bildiğim tüm küfürleri sıralıyorum.Kim yapar bu kalleşliği?Gözlerimle arıyorum.Göremiyorum.Ama sensin biliyorum!Çocuklar gibi korkuyorum!Kızılca kıyamet kopuyor içimde.Seni unutuyorum.Annemi arıyorum.Siyah hepten sarmalıyor her yeri.Çaresizlik denizinin renginde kayboluyorum.Kim olsa razıyım yalnızlığımı paylaşacak.Bir seni arıyorum,bir annemi arıyorum…Tanrı’ya dokunuyorum!Cayır cayır yanıyor avuçlarım!Kendimi boşluğa bırakıyorum.En son seni hissediyorum yanımda.Umutlanır gibi oluyorumAma çocuklar gibi korkuyorum.Aşkın Güngör (09 Nisan 1991)

İLGİLİ HABERLER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.